توطئه حذف تعطیلات ایام شهادت معصومین در آستانه تصویب
94 بازدید
تاریخ ارائه : 12/14/2011 5:55:00 PM
موضوع: امامت و مهدویت

بسم الله الرحمن الرحیم

اعظم الله اجورنا و اجورکم بمصائب الحسین علیه السلام

محضر مبارک و باسعادت حضرات آیات عظام ، مراجع معظم تقلید ، حوزه های مقدس علمیه ، جامعه معظم روحانیت و طلاب مکتب حضرت امام صادق علیه السلام

با سلام و عرض تسلیت بمناسبت شهادت حضرت ثارالله و عاشورائیان

درحالیکه همگان سوگوار واقعه عاشورا و شهادت سید و سالار شهیدان هستیم و نهایت سعی خود را در حفظ این شعائر الهی بکار می گیریم که حفظ آثار و نشر پیامهای نهضت حسینی ، حفظ اسلام است. عده ای از خدا بی خبران ضمن سواستفاده از این زمان با طرح مسائلی سعی دارند انوار قدسیه معصومین را در کشور اسلامی و علوی کمرنگ تر کنند.

حضرات آیات و روحانیون معظم موجی از سالهای قبل تعطیلات ایام مقدسه ولادات و شهادات ایمه معصومین علیهم السلام را عامل ضعیفی اقتصاد کشور می دانند. درحالیکه همه مطلع هستیم که علت ضعف اقتصادی کشور نالایقی و سوء مدیریت در استفاده از  منابع و فساد مالی متعدد است.

این موج نامقدس در حرکتی جدید و در قالب مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی با ارائه طرح بی شرمانه اعلام کردند که تعطیلی روز شهادت بی بی دو عالم فاطمه زهرا سلام الله علیها و همچنین شهادت امام صادق و امام رضا علیهماالسلام باعث ضربه خوردن اقتصاد کشور است.  لذا در طرحشان آوردند که تعطیلی روز شهادت ولی نعمت ایرانیان، امام رضا علیه السلام فقط در مشهد مقدس و شهادت حضرت زهرا و امام صادق علیهماالسلام فقط در شهر قم مقدسه باشد تا بدین منوال اقتصاد کشور احیا شود!

حضرات آیات ، تعطیلی سه روزه ایام شهادت سه تن از پاکترین بندگان خدا موجب حفظ شعائر الهی می باشد و مردم قدردان نعمت امامت و ولایت در این سه روز فارق از تعلقات مادی و دنیوی با تمام وجود به عزاداری و مرثیه سرائی می پردازند و با استفاده از این تعطیلی آیینه دل را می زدایند و به خدا نزدیک تر می شوند و پیمان خود با حجت خدا حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله فرجه الشریف مستحکم تر می کنند.

اگر تعطیلی زیاد برای اقتصاد کشور بد و نامناسب است چرا تعطیلات تقویم مجوس مانند روز طبیعت حذف نمی شود! اگر تعطیلی کشور زیاد است چرا دولت مصرانه خواستار تعطیلی دو روز در هفته در طول کل سال است؟!

مراجع معظم تقلید ، روحانیت معظم احیاء اقتصاد یقینا بهانه است ، اینها می خواهند مذهب را در دو شهر مشهد و قم محصور کنند و این راه همان راهی است که قبلاً مسیحیت را بدان هدایت کردند و مراسمات و تعطیلات دینی مسیحیان را منحصر به واتیکان کردند. بعید نیست که این حرکت سالهای بعد نیز تعطیلی عاشورا و تاسوعا حسینی را عامل ضعف اقتصادی کشور بداند و در صدد باشد طرحی تصویب کند و انها را در دو شهر قم و مشهد محصور کند!

بزرگواران و بزرگان دین ، حرکت کوبنده و بازدارنده امروز ما ضمن کسب خشنودی آقا امام زمان عجل الله فرجه الشریف بوده بلکه باعث می شود ریشه این افکار و تفکرات مادی ضد دینی در نطفه خشک شود و دیگر کسی جرات نکند به حریم شعائر الهی تجاوز کند.

امروز حفظ شعائر الهی و ارج نهادن به مقام حضرات معصومین وظیفه همه مردم و روحانیت معظم است. کاری نکنیم که فردای قیامت شرمنده رسول الله صلی الله علیه و آله و نور دیده اش حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها شویم.

خداوند حافظان دین را در  ظل توجهات حضرت ولیعصر(عج) نگه دارد.

کلب نگهبان آستان امامت و ولایت

میرحمید موسوی

 

 

 

پاسخ مراجع عظام تقلید به این نامه:

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (دامت برکاته):

خداوند متعال امثال شما را در جامعه زیاد کند و در ظل توجهات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف محفوظ و موفق باشید. نسبت به مطلب مذکور اعتراض شدید شد و بحمدالله موثر واقع شد و ریاست محترم مجلس شورای اسلامی اعلام کردند که چنین طرحی هرگز در دستور مجلس قرار نخواهد گرفت.۱۷محرم۱۴۳۳

آیت الله العظمی حسینی روحانی (دامت برکاته):

مطالب نامه بسیار منطقی و دینی است…[برای جلوگیری از اجرای این طرح] هر چه در توان و وسعتان است عمل کنید ولو اثر نکند. ۱۳محرم۱۴۳۳

آیت الله العظمی نوری همدانی (دامت برکاته):

حساسیتهای مذهبی شما قابل تقدیر و ارج است.[پیگیری می شود] ۱۳ محرم۱۴۳۳

 

 

الحاقیه۱:

به حول و قوه الهی و با درایت حضرات مراجع تقلید و دفاتر شریفشان و با پیگیری بزرگان حوزوی طرح حذف تعطیلات مذهبی قبل از رسیدن به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ردّ شد.

آقای لاریجانی رئیس محترم مجلس گفتند: مجلس طرحی با این موضوع را در دستور کار خود ندارد!

امّا از جزئیات مطرح شده طرح می توان به سهولت دریافت که رویش ماهها بررسی و بحث انجام شده است. پس جناب آقای لاریجانی نبود طرح حذف تعطیلات مذهبی از بیخ و ریشه عقلاً صحیح به نظر نمی آید.

الحاقیه۲:

طبق تحقیات به عمل آمده حامی این طرح نامبارک و ضدمذهبی نماینده ایلام می باشد.

بخشی از گفتار قنبری نماینده ایلام در مجلس:در کشور‌های دیگر دو روز هفته تعطیل هستند و این دو روز تعطیلات هفتگی و رسمی است و تعطیلات مناسبتی که باعث اختلال در روند امور می‌شود، بسیار کم هست. یکی از مشکلاتی که ما داریم، تعطیلاتی مناسبتی است که به شکل مقطعی بوده و عملا نمی‌توان از بسیاری از آنها استفاده کرد.

 

 

…….. واکنش ها بعد از نامه به دفاتر مراجع معظم تقلید و حوزه های علمیه:

۱- علی لاریجانی: طرحی برای تغییر تعطیلات نداریم!

۲- شیعه نیوز : طرح سخیف مرکز پژوهش‌های مجلس برای حذف تعطیلی شهادت امام رضا(علیه السلام) امام صادق(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها)

۳- مشرق نیوز: حفظ سیزده بدر به قیمت حذف تعطیلات مذهبی!